advertise

کناف سقف| پروژه آپارتمان مسکونی پزشکان | ۲۰۲۱

پروژه مسکونی ساختمان پزشکان واقع در اتوبان کشوری، به دستور شرکت تعاونی مسکن اطیا به عنوان کارفرما احداث گردید. این پروژه از مهم ترین کناف در اصفهان مجموعه پرشین کناف می باشد که افتخار اجرای کناف سقف این پروژه را برعهده داشته است. این پروژه عظیم به عنوان یکی از بزرگترین پروژه های عمران-معماری در استان اصفهان و کشور می باشد.
این ساختمان در زمینی به مساحت ۱۵۰۰۰ متر مربع واقع گردیده. مشاور طرح پروژه برعهده شرکت مهندسی البرز نقش جهان، از شرکت های بومی استان اصفهان بوده است. وظیفه مهم اجرای این طرح بر دوش مهندس مجتبی جانقربان بوده است. طراحی، نظارت و اجرای کناف سقف این ساختمان برعهده پرشین کناف بود. برای مشاهده سایر پروژه های می توانید به منو پروژه ها مراجعه نمائید.

مشخصات مجتمع مسکونی پزشکان

مشخصات عمومی پروژه

عوامل پروژه

مشخصات ساختمان

از طراحی تا اجرا

یکی از دلایلی حائز اهمیت که پرشین کناف عهده دار طراحی و اجرای کناف سقف و دیوار این پروژه شد، چشم انداز این پروژه به عنوان یک طرح زیبا در عرصه طراحی معماری کشور بوده است. و همچنین اجماع چندین تیم حرفه ای در تمامی جوانب کار پرشین کناف را برآن داشت تا سهم مهمی در این فعالیت داشته باشد.
از همان ابتدا که مجموعه پرشین کناف قرارداد این پروژه را امضا کرد با برگزاری چندین جلسه با مهندسین طراح و اجرایی خود شروع به طرح ریزی و تعیین برنامه دقیق برای طراحی و اجرای کناف سقف و دیوار با بالاترین کیفیت، در کمترین زمان ممکن نمود. ۴۰۶ واحد با زیربنا از ۱۵۰ تا ۳۵۰ متر که هرکدام نیازمند پوشاندن سقف با استفاده از کناف سقف و یک باکس دور دارای نور مخفی برای زیبایی فضای داخلی هستند. به صورت تقریبی در این پروژه ۱۰۰/۰۰۰ متر کناف اجرا شده است.

اجرای کناف در اصفهان

اجرای کناف در اصفهان

در این پروژه پرشین کناف با بهره گیری از ۳ اکیپ نیروی فنی و مجرب به صورت همزمان شروع به اجرای کناف سقف ساختمان پزشکان آبشار نمود. این در حالی ست که هر ۳ اکیپ دارای ۴ نفر نیروی فعال بوده اند. اجرای کناف سقف از نوع تیپ A بوده و فاصله بین پروفیل های F۴۷، به میزان ۳۰ سانتی متر بوده است.
برای اجرای این پروژه از پانل کناف ایران استفاده شده است. اندازه پانل های سقف ۱۲ میلی متر و برای پانل های کناف باکس دور از پانل کناف ایران ۹ میلی متر استفاده شده است. همچنین پروفیل های U۳۶ ، F۴۷ و L۲۵ همگی از محصولات کناف ایران بوده است. محصولات مصرفی جانبی شامل: براکت کناف، کلیپس، بست اتصال طولی همگی از برند کناف ایران استفاده شد. علت استفاده پرشین کناف از برند کناف ایران (که به تازگی به برند کی پلاس تغییر نام داده است) بالا بردن سطح کیفی و ایمنی کار می باشد.

دلایل استفاده از کناف سقف

هنگامی که مهندسین طراح درحال طرح ریزی برای یک پروژه هستند می بایست عوامل زیادی از جمله استحکام، کیفیت، زیبایی، تناسب، انعطاف، پذیری، و قیمت را در نظر بگیرند. به واسطه این فاکتور ها و با یک تحقیق، می توان دریافت که برای پوشاندن و زیبایی فضای داخلی، به کار گیری کناف سقف یکی از بهترین گزینه هاست. 

کناف با تمام سادگی دارای ویژگی های منحصر به فردی ست. از جمله این خصوصیات می توان به عایق صدا، عایق حرارت، عایق رطوبت، عایق رادیو اکتیو، مقاوم در برابر قالب بودن اشاره نمود.

اجرای کناف در اصفهان
اجرای کناف در اصفهان
اجرای کناف در اصفهان
اجرای کناف در اصفهان
اجرای کناف در اصفهان

مشخصات فنی کناف، سازه و متریال

مشخصات عمومی کناف سقف

مشخصات فنی پانل کناف

مشخصات فنی پروفیل

مشخصات سایر متریال جانبی

طراحی و اجرای کناف با بهترین قیمت

طراحی و اجرای انواع کناف با بهترین قیمت و بالاترین کیفیت توسط تیم متخصص و حرفه ای پرشین کناف در سراسر کشور

نوع اجرای کناف سقف

همانطور که که در جدول توضیحات فنی گفته شد، اجرای کناف سقف این پروژه از تیپ A بوده که بالاترین استاندارد را دارا می باشد. البته گفتنی ست که پرشین کناف تمامی پروژه های خود را در این تیپ اجرا می کند زیرا از نظر استحکام سازه کشی و تحمل بالای سقف مورد تأیید دستگاه نظارت می باشد.
تمامی اکیپ های اجرایی پرشین کناف بعد از طراحی کناف سقف و کناف باکس دور، آماده به اجرا شدند. این مجموعه برای کاهش خطای انسانی از بهترین تجهیزات اندازه گیری استفاده می نماید. و همین امر سبب دقت و زیبایی نهایی طرح کناف می شود؛ این امر یکی از دلایلی ست که دستگاه نظارت طرح را مورد تایید قرار می دهد.

اجرای کناف در اصفهان

اجرای کناف در اصفهان

مدیریت کنترل پروژه سقف کناف

در هر کاری کنترل کیفیت یکی از موارد حائز اهمیت برای حصول نتیجه می باشد. در اجرای سقف کاذب این ساختمان، کنترل پروژه که نقش کلیدی را ایفا می کند بر عهده مجموعه پرشین کناف بوده، که سبب شد روند کار در زمان بندی و با بودجه از قبل تعیین شده، طی شود.
تیم کنترل کیفی مجموعه پرشین کناف با توجه به متراژ زمان مشخص شده توسط کارفرما بررسی متریال مورد نیاز برای اجرا، مسیر کاری تیم اجرایی را مشخص نمود. در ادامه اجرا پروژه، با ارائه گزارشات از روند اجرای کار به کارفرما، ایشان را از مراحل انجام شده آگاه می سازد؛ و برای ادامه این پروسه طرح ریزی می نماید.


طراحی معماری کناف سقف

طراحان مجموعه پرشین کناف با تحقیق در رابطه با محیط پروژه، آب و هوا و نوع کاربری ساختمان اقدام به طراحی اختصاصی نمودند. این در حالی ست که نظر کارفرما به صورت مستقیم در طراحی دخیل بوده است. برای بزرگ به نظر رسیدن اتاق نشیمن، کناف سقف ساده و کناف باکس دور طراحی و اجرا شد. این طراحی به گونه ای انتخاب شد که تمامی فضای سقف، پوشانده شود و کناف باکس دور از ۴ جهت به طور مساوی باشد؛ و در گوشه ها به طور دقیق زاویه قائم را با هم بسازند. این طراحی، بهترین طرح کناف ۲۰۲۱ می باشد. و بسیار مورد استقبال کارفرما، و خریدران واحد ها قرار گرفت.

مشخصات طراحی کناف و معماری

مشخصات عمومی طراحی و معماری