advertise

کناف سقف و دیوار | مرکز تجاری سام

مجتمع تجاری سام یا سام سنتر یکی از لوکس‌ترین مراکز خرید تهران است که در منطقه‌ی الهیه و خیابان فرشته واقع شده است. معماری این مرکز را دفتر معماری کانسپت بر عهده داشته است. این مجتمع در زمستان سال ۱۳۹۰ راه‌اندازی شده است. هدف از ساخت این مرکز خرید لوکس گردآوری برندهای بین‌المللی و ارائه‌ی کالاهای لوکس و متنوع در سطح کلاس جهانی به مشتریان بوده است.که طراحی و اجرای کناف این پروژه را ، تیم متخصص پرشین کناف بر عهده گرفت.

مشخصات مرکز تجاری سام

مجتمع تجاری سام سنتر در زمینی به مساحت ۱۷۵۰ متر مربع ساخته شده است. فضای تجاری آن، مساحت ۲۳۵۰ مترمربع را در برگرفته است. سام سنتر در ۹ طبقه بنا شده است که طبقه اول و همکف آن را بیست و شش فروشگاه تجاری در ابعاد ۳۵ تا ۲۰۰ متری اشغال کرده است.
این مجتمع دارای دویست پارکینگ به مساحت کلی۱۴۰۰۰ مترمربع است که از طبقه دوم تا هفتم وجود دارند. همچنین رستورانی به مساحت ۱۲۰۰ مترمربع در طبقه ۹ مجتمع تجاری سام سنتر قرار دارد.تیم حرفه ای پرشین کناف با جمع آوری نیرو های متخصص خود شروع به طراحی و دیزاین این پروژه نمودند.

مراحل کار

مرکز خرید سام سنتر به دلیل وجود اِلمان‌های به کار رفته در معماری‌اش در پارادایم معماری مدرن جای گرفته است.
و به همین خاطر یکی از لوکس‌ترین مراکز خرید ایران به شمار می‌رود که دارای مشتریان خاصی است.اصول کلیدی طراحی فضاهای داخلی عبارتند از: 

۱- ایجاد حداکثر خوانایی و شفافیت مغازه ها
۲- تقویت هویت پروژه به مثابه محل عرضه کالا و خدمات مجلل
۳- ایجاد یک لابی مرکزی جهت تعاملات اجتماعی و افزایش حضور عموم و برگزاری رخداد های فرهنگی و تفریحی
پرشین کناف برای پیاده سازی طرح های خود از برترین متریال های موجود در بازار استفاده میکند و همیشه در صدد است تا بهترین خود را به مشتری ارائه نماید.

ویژگی های کناف

توجه داشته باشید که استفاده از کناف در فضاهای مختلف هم برای سقف و هم برای دیوار، مزیت های مهمی دارد که باعث می شود امروزه اکثر معماران در طراحی داخلی منازل از این نوع از محصولات استفاده کنند.
۱. در شرایط کاملا” طبیعی و با تعداد نیروی کار معقول سرعت اجرای کنافها نسبت به سیستم سنتی تا ۴ برابر بیشتر می باشد.
۲. از آنجایی که سیستم Knauf بسیار سبک و قابل انعطاف می باشد در برابر زلزله از خود مقاومت نشان می دهد.
۳. Knauf دارای اتصالات مناسبی می باشد و به همین خاطر از ایمنی مطلوبی برخوردار باشد. در واقع دیوار ها و همچنین سقف های کاذب Knauf از طریق پیچ و مهره و بر اساس ضوابط مدونی نصب می شود که این مسله ایمنی آن را افزایش می دهد.
۴. قابلیت مهم کناف رنگ پذیری بسیار بالای آنها است، اما توجه داشته باشید که این قابلیت زمانی امکان پذیر است که ابتدا روی آنها را بتونه کرده و بعد رنگ آمیزی انجام شود. ۵. کنافها در برابر آتش سوزی و همچنین رطوبت مقاومت بالایی دارد.

اجرای کناف در اصفهان
اجرای کناف در اصفهان
اجرای کناف در اصفهان
اجرای کناف در اصفهان
اجرای کناف در اصفهان

مشخصات فنی کناف، سازه و متریال

مشخصات عمومی کناف

طراحی و اجرای کناف با بهترین قیمت

طراحی و اجرای کناف با بهترین قیمت

طراحی و اجرای انواع کناف با بهترین قیمت و بالاترین کیفیت توسط تیم متخصص و حرفه ای پرشین کناف در سراسر کشور

مراحل اجرای کناف

با توجه به قسمتی که می خواهید از کناف استفاده کنید مراحل اجرا متفاوت می باشد.برای اجرا کناف در سقف های کاذب از تخته گچ های پیش ساخته برای پوشش کامل سقف استفاده می کنند. این تخته های گچی بر روی پروفیل های فلزی که بر روی سقف اصلی هستند متصل می شود.مراحل کار به این صورت است که ابتدا شبکه فلزی را به سقف اصلی متصل می کنند سپس پنل های گچی را به زیرساز های فلزی متصل می کنند در این گام باید تمامی درزها را بتونه کنید و سطحی صاف را ایجاد نمایید. بعد از اجرا باید یک لایه ماستیک بر روی کار بزنید تا سطحی یکنواخت برای زیرسازی رنگ ایجاد نمایید.

اجرای کناف در اصفهان

اجرای کناف در اصفهان

نصب دیوار کناف

۱: پس از مشخص کردن پلان روی سقف و کف سازه رانر به صورت محیطی به فضای پیرامونی متصل می گردد(بهتر است زیر آن ازنوار عایق استفاده شود.۲: استادها به عنوان سازه های باربر دیوار کناف بر اساس طرح زیرسازی به صورت شاقولی اجرا می گردند(معمولا فاصله ۴۰-۵۰ سانتی متر) مناسب است.۳: عایق ها در محل قرار گرفته و به استادها متصل می گردند (درصورت نیاز لوله های برق در این مرحله کارگذاشته می شود) . ۴: محل بازشو ها مشخص و پروفیل های تقویتی در اطراف آن اجرا می گردد.۵: نصب پانل سقف کاذب و دیوار کناف تکمیل می گردد و نوبت به عملیات بتونه و درزگیری میرسد.