advertise

طراحی کناف برای سقف پذیرایی


زمان طراحی یک فضا، به همه جزئیات از شیرآلات گرفته تا نوع کفپوش ها، گرمایش و سرمایش و... در آن توجه می شود. اما متاسفانه به طراحی سقف زیاد توجه نشده و معمولا نادیده گرفته می شود.
در حالی که می توان با استفاده از انواع طرح کناف سقف پذیرایی جدید، طراحی های خاص و منحصر به فردی را در سقف ایجاد کرده و نمایی بسیار متفاوت را به فضای داخلی خانه بخشید. بسیاری از افراد در انتخاب لوازم دکوری، مدل مبلمان، رنگ دیوارهای پذیرایی و کفپوش های منزل خود وسواس زیادی دارند؛ اما اگر این وسواس را در طراحی سقف بخش های مختلف خانه هم داشته باشند، طراحی داخلی منزل آن ها بسیار متفاوت تر و بی نظیر تر به چشم می خورد.


کناف سقف پذیرایی جدید | پرشین کناف

انواع کناف کاری سقف | ۲۹ طرح منتخب

یکی از فضاهای مهم و در عین حال پر رفت و آمد خانه، سالن پذیرایی است که می توان با طراحی کناف سقف پذیرایی ، طرح هایی خاص و بی نظیر ایجاد کرده و به کلی، حس و حال فضا را تغییر داد. برای طراحی سقف راهکارهای متفاوتی وجود دارد که در حال حاضر به دلیل مزیت های بسیار و مقرون به صرفه بودن کناف ها، با کناف سقف مستطیلی، کناف سقف پذیرایی ساده، کناف سقف پذیرایی گرد آن را طراحی می کنند.
تیم طراحی و اجرا پرشین کناف نیز با ارائه به روز ترین طرح های ۲۰۲۳ کناف سقف پذیرایی همواره برآن است تا بهترین خدمات را به هموطنان عزیز سراسر کشور ارائه دهد. در ادامه با مدل های کناف سقف پذیرایی و انواع اجرا شده آن ها توسط پرشین کناف آشنا خواهید شد.


کناف کاری سقف | پرشین کناف

مدل برای کناف سقف پذیرایی

از نظر طراحان داخلی ساختمان، سقف مهم ترین و تاثیر گذار ترین عنصر در دکوراسیون داخلی منزل به شمار می آید. از آن جایی که سالن پذیرایی اصلی ترین قسمت منزل است، بهتر است که سقف این قسمت به خوبی تزیین شده و دکوراسیون بی نظیر داشته باشد.
تا علاوه بر جذابیت بیشتر طراحی، نیاز به استفاده از وسایل دکوری در قسمت پذیرایی کمتر شود. در گذشته برای تزیین سقف پذیرایی از انواع گچبری ها استفاده میشد که امروزه جای خود را به انواع کناف سقف پذیرایی داده اند. مدل های قابل اجرا برای کناف سقف پذیرایی عبارتند از:
• کناف سقف پذیرایی ساده
کناف سقف گرد
کناف سقف پذیرایی مستطیلی
• کناف سقف پذیرایی کلاسیک


کناف سقف پذیرایی ساده | پرشین کناف

کناف سقف پذیرایی کلاسیک

استفاده از کناف برای سقف پذیرایی، یکی از راه هایی است که به شما در داشتن دکوراسیون زیبا و شیک کمک می کند. این روزها استفاده از کناف برای سقف پذیرایی محبوبیت زیادی پیدا کرده و همه افراد با سلیقه برای دکوراسیون پذیرایی خود از انواع این روکش های گچی استفاده می کنند.
قبل از اینکه برای دکوراسیون پذیرایی کلاسیک طرح کناف سقف انتخاب کنید، لازم است تا به نکاتی توجه داشته باشید تا نتیجه مطلوب تری داشته باشید.


کناف سقف پذیرایی شیک | پرشین کناف

کناف سقف پذیرایی ساده

یکی از طرح های که از گذشته در کناف سقف مورد استفاده قرار گرفته است، کناف سقف پذیرایی ساده می باشد.
این نوع کناف می تواند تاثیری فوق العاده و بی نظیر به اتاق خان نشیتن، ها و پذیرایی شما بدهد. معمولا دو نوع هال و پذیرایی در خانه های ایرانی ساخته می شود. این دو نوع ساخت مربع یا مستطیل هستند. پلان که برای ساخت خانه‌ها در ایران استفاده می‌شود، در بیشتر موارد از تمامی وجوهات قابل مقایسه هستند.
به طور مثال کناف سقف دایره ای مورد توجه قرار نمی گیرد اما کناف سقف پذیرایی ساده عموما مورد استفاده قرار می گیرد.

مدل کناف سقف پذیرایی ساده و شیک

از گذشته تا به حال طرح های ساده در معماری و طراحی داخلی پایدار بوده این موضوع نیز در رابطه با کناف سقف پذیرایی ساده و شیک نیز صادقست و استفاده از این سبک ها برای کناف سقف پذیرایی به مرور و با گذشت زمان قدیمی نمی شوند.
از مهم ترین موارد کاربرد این مدل های سقف پذیرایی ساده می توان به خانه های کوچک با سقف های کوتاه اشاره نمود. علاوه بر این، در خانه های سبک های مدرن و کلاسیک نیز می توان از آنها استفاده نمود.
از این طرح معمولا در طیف زیادی از کاربر های اعم از مسکونی، اداری، و ... استفاده می شود.


کناف سقف پذیرایی گرد

از دیگر مدلی های کناف سقف پذیرایی اجرا شده در خانه های ایرانی کناف سقف پذیرایی گرد می باشد.این مدل که علاوه بر فضای اتاق نشیمن، هال و پذیرایی در اتاق خواب و در لابی ساختمان و همچنین در آشپزخانه استفاده می شود.
کناف گرد رنگ ها و طرح های متنوعی دارد و با توجه به مساحت سقف می توان به صورت نیم گرد یا تمام گرد اجرا نمود. دایره های ایجاد در کناف سقف پذیرایی می توان به صورت حجم های منفی یا مثبت به کار رود یا همچنین به صورت تو در تو به کار می رود.

مزیت های اجرای کناف سقف پذیرایی

این نوع کناف ها از وزن سبکی برخودار شده اند، بنابراین در کاهش وزن ساختمان و سبک کردن وزن سقف پذیرایی تاثیر دارند. زمانی که وزن سقف ها و به دنبال آن وزن ساختمان کمتر شود، دوام و طول عمر ساختمان نیز افزایش پیدا می کند و در مقایسه با سایر سقف ها، از مقاومت بالاتری برخوردارند. کناف سقف پذیرایی زیبایی خاصی دارد که با سایر تکنیک های طراحی دکوراسیون و هیچ نوع چیدمان دیگر جایگزین نمی شود.

طرح و مدل های متنوع و همچین اجرا رنگ های مختلف روی کناف سقف، به همراه نور پردازی در تکمیل کننده دکوراسیون منزل نقش اثر گذاری دارد. با نصب کناف در سقف پذیرایی نگران دسترسی به به اتصالات نباشید چرا دسترسی آسان به اتصالات از مزیت های این نوع کناف است. قیمت مناسب و هزینه مقرون به صرفه و همچنین سرعت اجرا بالا از دیگر مزیت های این نوع کناف ها محسوب می شود.

انواع کناف سقف پذیرایی
مدل کناف سقف پذیرایی ساده و شیک | پرشین کناف
طرح کناف سقف پذیرایی | پرشین کناف
طراحی کناف سقف پذیرایی | پرشین کناف
کناف سقف پذیرایی ساده | پرشین کناف
مدل کناف سقف پذیرایی جدید | پرشین کناف

طراحی و اجرای کناف سقف پذیرایی مستطیلی

طرح کناف سقف پذیرایی | پرشین کناف

طرح هایی که برای کناف سقف پذیرایی می توان اجرا کرد، دارای ایده های خلاقانه بسیاری هستند. طراحی سقف در خانه های بزرگ و کوچک می تواند در بسیاری از موارد منحصر به فرد و خاص باشد.
کناف سقف پذیرایی ساده، کناف سقف پذیرایی کوچک و کناف سقف مستطیلی نمونه مختلف مناسب برای سقف پذیرایی هستند. در طراحی های جدید، معمولا سالن های پذیرایی، مستطیل شکل هستند. اگر قصد باز سازی سقف پذیرایی خود را دارید، کناف سقف مستطیلی بهترین گزینه است.


ثبت سفارش در پرشین کناف

برای ثبت سفارش تنها کافیست با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید تا از مشاوره رایگان ما بهره مند شوید.

مزایای استفاده از کناف در سقف پذیرایی

استفاده از کناف برای سقف پذیرایی مزیت های بسیاری دارد که در ادامه به چند مورد از آن ها اشاره کرده ایم:
• اگر میخواهید میخواهید در معماری فضای داخلی به آکوستیک توجه داشته باشید، پیشنهاد می کنیم تا از کناف سقف پذیرایی استفاده کنید؛ چرا که این مصالح نوین عایق صورتی مناسبی هستند.
• نصب و طراحی جزئیات از طریق کناف سقف برای پذیرایی و حتی کناف دیوار نیز بسیار ساده و راحت است.
• اجرای کناف سقف پذیرایی، بعد از اتمام عملیات کف سازی قابل انجام است.


کناف سقف پذیرایی ساده | پرشین کناف

• کناف های سقف مراحل زمان بر ندارند و به همین دلیل هم با سرعت بالا اجرا و نصب می شوند.
• به کمک کناف سقف پذیرایی می توانید نورپردازی های جذاب و شیکی را در فضا طراحی کنید.
• کناف ها وزن سبکی دارند و به همین دلیل نسب به مصالح دیگر، بار مرده ساختمان را کاهش می دهند.
• برای اجرای کناف ها به نیروی کار کمی احتیاج است و این موضوع سبب صرفه جویی در هزینه های شما خواهد شد.
• استفاده از کناف سقف برای فضای داخلی خانه، عایق حرارتی بسیار مناسبی ایجاد می شود.
• کناف ها علاوه بر وزن سبکی که دارند، از انعطاف بالایی برخوردارند و مقاومت آن ها در برابر زلزله زیاد است و استفاده از آن ها سبب افزایش ایمنی ساختمان می شود.


کناف سقف پذیرایی ساده | پرشین کناف

محاسبه قیمت کناف سقف پذیرایی

• جنس کناف
• مساحت فضای نصب کناف
• موقعیت فضای نصب کناف
• میزان پیچیدگی طراحی این عوامل تنها بخشی از فاکتورهایی هستند که در تعیین قیمت کناف برای سقف پذیرایی تاثیر دارند. کارشناسان نصب کناف در تیم پرشین کناف تمامی جوانب کار را در نظر گرفته و هزینه را دقیق تر محاسبه کرده و ارائه می کنند.


کناف سقف پذیرایی جدید | پرشین کناف

همچنین برخی فاکتورهای جانبی قیمت کناف سقف پذیرایی را کاهش و یا افزایش می دهند.این فاکتورها عبارتند از:
• برش سقف پذیرایی برای نصب چراغ های مخفی
• سیم‌کشی برق فضایی که کناف روی آن اجرا می‌شود
• نقاشی یا کاغذ دیواری کردن سقف یا دیوار کناف کاری شده
• نصب چراغ‌های مخفی، چراغ‌های LED و لوسترها بعد از پایان اجرای کناف
• رفع ترک ها؛ شکاف و سوراخ های سقف
• رفع رطوبت و نم سقف پذیرایی و چکه کردن آب قبل از نصب
برای استعلام دقیق تر قیمت کناف سقف پذیرایی با کارشناسان تیم پرشین کناف تماس بگیرید.


کناف سقف پذیرایی مستطیلی جدید | پرشین کناف

نکاتی برای طراحی کناف سقف پذیرایی

در نظر داشته باشید که طراحی کناف سقف برای فضاهای مختلف، متفاوت است. این یعنی اینکه کنافی که برای سقف اتاق خواب استفاده می شود، با کناف سقف پذیرایی و کناف آشپزخانه و کناف پشت تلویزیونمتفاوت است. پس سعی کنید با توجه به فضا و کاربری آن، طراحی کناف سقف را انجام دهید.
طراحی کناف سقف برای پذیرایی می تواند دکوراسیون یک فضا را به کلی عوض کرده و نمایی خاص و چشمگیر به فضا ببخشد. برای طراحی کناف سقف پذیرایی می توانید از کناف سقف مستطیلی، کناف سقف مربعی و یا فرم های دیگر (با توجه به طراحی) استفاده کنید اما باید به سبک فضا دقت زیادی داشته باشید؛ چرا که کلاسیک یا مدرن بودن دکوراسیون داخلی پذیرایی، روی طراحی سقف تاثیر بسیار زیادی دارد.
ما پیشنهاد می کنیم که اگر پذیرایی شما سقف کوتاهی دارد، کناف سقف پذیرایی را ساده و مینیمال انتخاب کرده و با رنگ های روشن رنگ آمیزی کنید. در طراحی کناف سقف پذیرایی ، رنگ آمیزی و نورپردازی را فراموش نکنید.


مدل کناف سقف پذیرایی ساده و شیک | پرشین کناف

اگر سالن پذیرایی به سبک کلاسیک دارید؛ کناف سقف پذیرایی گرد و فرم های گرد و با زرق و برق و دارای جزئیات را بکار گرفته و اگر سالن پذیرایی شما سبک مدرنی دارد، بهتر است از خط و خطوط های صاف و گوشه دار و طرح های مینیمال و ساده (کناف سقف مربعی، کناف مستطیلی و...) ایده بگیرید.
ارتفاع سقف از دیگر نکاتی است که در طراحی کناف سقف پذیرایی تاثیر دارد. اگر ارتفاع سقف فضای پذیرایی شما متوسط و استاندارد است؛ از سبک های مدرن و تکنیک های هوشمندانه کناف سقف استفاده کنید. برای فضاهایی که سقف آن ها ارتفاع بلندی دارد؛ دست شما برای طراحی کناف سقف باز بوده و می توانید با خیال راحت طرح مورد نظر خود را انتخاب و اجرا کنید.
در طراحی کناف سقف پذیرایی جدید، رنگ آمیزی و نورپردازی را فراموش نکنید. به کم نور پردازی و رنگ آمیزی می توان جزئیات طراحی سقف را از سادگی خارج کرده و به آن عمق دهید.
سعی کنید این دو عامل را طوری انتخاب کنید که با فضای پذیرایی همخوانی داشته باشد. اگر سقف پذیرایی شما ارتفاع بلندی دارد، از نورپردازی و رنگ های تیره برای کناف سقف استفاده کنید تا طراحی سقف و جزئیات آن به خوبی دیده شود.


کناف سقف پذیرایی گرد | پرشین کناف
نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.