advertise

سقف کاذب کناف

طراحی سقف کاذب کناف

مهندسین طراحی داخلی در اکثر موارد سقف های کاذب کناف را برای زیبایی و جذابیت بیشتر خانه ها طرای می کنند.
سقف کاذب کناف نه تنها کاربرد برای زیبایی و جذابیت استفاده می شود برای پوشاندن سیم کشی ها و سایر موارد مورد بهره گرفته می شود.
سقف کاذب کناف به عنوان عایق گرما و سرما عمل کرده و سبب عدم هدر رفتن انرژی می شود.
طراحان برای استفاده از سقف کاذب طیف گسترده‌ای از مصالح ساختمانی رو به رو هستند که در این بین سقف کاذب کناف ضمن صرفه اقتصادی که دارد مقاوم تر و دارای جذابیت بیشتری است. 
در ادامه مطالبی که گردهم آورده شده است را می بایست قبل از نصب سقف کاذب کناف بخوانید.


سقف کاذب کناف چیست؟

گچ را در قالب های تخته ای ریخته می شود سپس بعد از شکل گرفتن و سفت شدن گچ برای جلوگیری از فروپاشی بر روی آن کاغذ چسبیده می شود.
پانل های گچی کناف به دلیل بزرگتر بودن نسبت به صفحات گچی دارای اتصالات کمتری می باشد. یکی دیگر از مزایای این پانل ها می توان به نصب سریع اشاره نمود. از دیگر مزایای آن پسماند و گردغبار کمتری به وجود می آورد.
برای کناف سقف دستشویی و حمام که فضای مرطوبی است استفاده از پانل کناف ضد آب مورد استفاده قرار می گیرد.


بهترین ایده های طراحی سقف کاذب کناف

بهترین ایده های طراحی سقف کاذب کناف را می توان طرح گل، اشکال هندسی مانند مربع مستطیل مثلث و دایره خط های موازی و موج دار نام برد. 
برای زیبایی یک مساحت کوچکتر از کار های هنری بپرهیزید و از خطوط صاف و یکدست استفاده کنید. 
عموما از طرح های های مورب و مواج استفاده زیادی می شود. طرح نورپردازی از مهم ترین قسمت های یک طراحی کامل است این نوع طراحی سبب زیبایی بخشیدن چند برابر به خانه و همچنین انتخاب درست مبلمان می شود. 
سقف کاذب کناف امکان طبقه بندی بودن را دارد اما طراحی های ساده یا یک لایه از مورد استقبال ترین ها در بین عموم مردم هستند.
تفاوت عمده بین سقف کاذب کناف و سایر مصالح ساختمانی دیگر امکان ترکیب شدن با متریال دیگر مانند سیمان، شیشه است.


ایده های جدید برای سقف کاذب کناف

ایده های جذاب سال ۱۴۰۱ اکثرا ایده های جذاب سال ۱۴۰۰ هستند با کمی تفاوت در برخی از جزئیات ریز. برای سقف های خانه ها همواره از سقف کاذب کناف استفاده می شود.
شکل های هندسی مانند مربع، گرد و مثلثی که به طور ظریف اجرا شود هیچگاه از دور طراحی خارج نشده اند. این نوع طرح ها معمولا برای کناف سقف مستطیلی استفاده شده است که به باکس دور کناف معروف هستند.
رنگ بندی سقف کاذب کناف به طوری که رنگ هایی مانند ارغوانی روشن را با کرم یا سفید ترکیب کنید بهترین رنگ بندی و انتخاب برای روح دادن به خانه می شود.

روند طراحی سقف کاذب کناف

نورپردازی

نورپردازی برای سقف کاذب از مهم ترین مسائل است. برخورداری از نورهای برای هایلایت کردن سقف و عمق دادن به آن یکی از رایج ترین موضوعاتی است که در طراحی به آن باید به درستی دقت نمود.
در سال ۱۴۰۱ یکی از مهم ترین المان هایی که به طراحی سقف کاذب کناف باید اشاره نمود، نور پردازی با عمق دادن به طرح است.